Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

płytki do łazienki - all in white tubądzin

Blog:  synta
Data dodania: 2016-02-09
wyślij wiadomość

Czy ktoś posiada płytki tubądzin z serii all in white i może podzielić się opinią na ich temat? Chodzi mi przede wszystkim o użytkowanie. Płytki są śliczne, jednak w każdym sklepie jako jedne z nielicznych były całe brudne, co mnie trochę zniechęca. 

We wnęce kabiny prysznicowej chciałabym dać dekor (las): 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Tutaj też rodzi się pytanie, czy na szarych matowych płytkach nie bedzie widać cały czas osadu z mydła itd...

Czasu na wybór jest coraz mniej a my jak nie mieliśmy wybranych płytek tak nadal nie mamy :(


8Komentarze
Data dodania: 2016-02-09 22:46:52
http://www.ewelaidariusz.mojabudowa.pl/?menu=pokaz&miesiac=10&rok=2015 na tym blogu znajdziesz realizację poszukiwanych przez Ciebie płytek :)
odpowiedz
Data dodania: 2016-02-09 22:50:31
My też je mamy ;-)
odpowiedz
Data dodania: 2016-02-09 22:50:58
Są super...tak nawiasem mówiąc ;-)
odpowiedz
synta  
Data dodania: 2016-02-09 22:55:14
To prawda, są cudowne :) Obawiam się jednak, że będą niepraktyczne. Nie mieliście problemu z czyszczeniem tych płytek?
odpowiedz
Odpowiedź do malutekecikowy
Data dodania: 2016-02-09 22:58:38
My jeszcze nie mieszkamy, ale jak mylą po zabudowania, to nie miałam jakichś specjalnych zastrzeżeń ;-) a wydaje mi się, że na tym lesie będzie mniej widać zaciekow z wody i mydła niż na gładkich płytkach ;-)
odpowiedz
Odpowiedź do synta
Data dodania: 2016-02-10 08:03:56
My mamy te płytki u siebie w łazience:) Na podłodze są all in white/white czyli te białe. Wyglądają pięknie, ale... :) akurat wczoraj wzięłam się za sprzątanie i powiem szczerze, że są bardzo trudne w utrzymaniu. Tzn. nie wiem czy tak będzie zawsze, czy to wynika z tego, że jest jeszcze u nas sporo kurzu, ale naprawdę trudno jest je doczyścić. Zastanawiam się nad impregnacją... Mam nadzieję, że jak się wprowadzimy i jak będą systematycznie myte to będzie ok:) pozdrawiam
odpowiedz
ewulkaq  
Data dodania: 2016-02-10 09:02:14
też się nad nimi zastanawiamy, bardzo jestem ciekawa waszych opinii :))) prezentują się wspaniale!
odpowiedz
Data dodania: 2016-02-10 10:05:14
Decor
My u siebie mamy tylko decor ale na dzien dzisiejszy gdzie przewija się tona kurzu to wystarczy szmatką przetrzeć i bardzo ładnie wyglądają. Tylko jak zamówicie to sprawdzajcie każdą sztukę bo u nas 2 były z delikatnym odpryskiem przy krawędzi...
odpowiedz

piec

Blog:  synta
Data dodania: 2016-01-22
wyślij wiadomość

Skoro już dom ocieplony to przyszedł czas na ogrzewanie. Na szybko wykończyliśmy kotłownię i wstawiliśmy drzwi techniczne (między kotłownią a garażem i między garażem a domem). Sercem kotłowni stał się piec Heiztechnik Q Pellet Duo 15kW oczywiście na pellet. Zasila on jedną pompką obieg podłogówki oraz grzejników. Tak jedną pompką bo podłogówki w domu mamy tyle co w łazienkach, kuchni i wiatrołapie - spokojnie można je wyregulować na termostatach przy mieszaczu. Bojler 150litrów z nierdzewki z wężownicą która bardzo szybko podgrzewa wodę, już przetestowaliśmy. Piec chodzi bez zarzutów. Trzeba było trochę na początku pobawić się z ustawieniami. Grzejemy od połowy listopada z temperaturą na termostacie pokojowym ustawionym na 15 stopni i do dzisiaj zużyliśmy ok 1,5 tony pelletu (pierwsze ogrzewanie domu). Największą zaletą tego pieca jest to że sam się rozpala i jedyne co trzeba robić to wrzucać worki z pelletem. Dodatkowo do pieca zainstalowaliśmy moduł internetowy dzięki któremu mamy zdalny dostęp do pieca i święty spokój. Raz nawet wysłał alarm o nieudanej próbie rozpalania ale na szczęście był to tylko brak pelletu w zasobniku ;).  Aha cały piec podłączony jest do komina z systemem firmy Shiedel - jeden standardowy do paliwa stałego, drugi na kocioł gazowy (może kiedyś dojdzie do nas gazociąg i przyjdzie pomysł żeby zawiesić kocioł gazowy). blog budowlany - mojabudowa.pl

10Komentarze
Data dodania: 2016-01-23 00:09:05
Jaką powierzchnię ogrzewacie w domu? Od połowy listopada zużyliście 1,5 tony utrzymując tylko 15 stopni? Też mamy kocioł na pellet tylko innej firmy. Moc 25 kW. Powierzchnia ogrzewana około 140 m2 + cwu 200 litrów. Cały parter podłogówka + łazienka i pralnia na poddaszu, reszta grzejniki. Temp utrzymywana powyżej 23 stopni. Od początku października zużycie pelletu to jakieś 1,7 tony. Jakim pelletem palicie?
odpowiedz
synta  
Data dodania: 2016-01-23 00:38:48
Póki co piec ogrzewa gołe ściany. Nawet drzwi między pokojami nie ma. Pellet kupiliśmy na próbę mieszany liściasto - iglasty 6mm, jeden z tańszych. Powierzchnia grzania ok 160m2.
odpowiedz
Odpowiedź do wygodny1
Data dodania: 2016-01-23 08:55:14
Proponuję przetestować pelet prudukowany przez Barlinek. Zużycie powinno spaść. Tylko że 960/ tona.Mogę wiedzieć jakie parametry pracy kotły macie ustawione? Czas podawania paliwa, czas przerwy, czy pracuje w trybie podtrzymania? Jaka temperatura zadana? Z góry dziękuję.
odpowiedz
Odpowiedź do synta
synta  
Data dodania: 2016-01-23 18:35:57
Nasze ustawienia kotła: Temperatura zadana kotła - 55 Temperatura mieszacza - zależna od pogody Moc nadmuchu przy 100% mocy kotła - 42% Czas podawania paliwa przy 100% mocy kotła - 6.0s Histereza H2 pracy kotła - 15°C Moc nadmuchu przy 50% mocy kotła - 31% Czas podawania paliwa przy 50% mocy kotła - 4.5s Histereza H1 pracy kotła - 8°C Moc nadmuchu przy 30% mocy kotła - 30% Czas cyklu pracy podajnika (podawanie + przerwa podawania) - 20s. Temperatury histerezy akurat nie mają tu znaczenia bo piec pracuje w trybie FuzzyLogic (sam powinien je dobierać). I tak przy tych ustawieniach kocioł pracuje albo na 100% mocy albo wcale. Nie ma ustawionej funkcji podtrzymania. Po osiągnięciu zadanej temperatury w pokoju, termostat pokojowy wyłącza piec. Widziałem w ustawieniach że może zamiast pieca wyłączać pompkę CO - wtedy piec pewnie przeszedłby na podtrzymanie. Obecne ustawienia zalecał nam hydraulik. Co do pelletu to spróbuję w przyszłym sezonie bo zakupiłem jeszcze pellet brzozowy lepszej jakości, jak tylko zmęczę stare zapasy to przerzucę się na ten nowy i zobaczę jaka będzie różnica.
odpowiedz
Odpowiedź do wygodny1
pawel74  
Data dodania: 2017-02-22 22:45:22
Niestety macie przewymiarowany kocioł. Na 140mk dobrze ocieplongo domu 15kw to max.Ja posiadam kocioł na pellet 10kw przy 120mk
odpowiedz
Odpowiedź do wygodny1
Data dodania: 2016-01-23 09:53:13
W końcu ktoś z moich stron:) bo tu sam Slask:)
odpowiedz
Data dodania: 2016-01-23 21:20:28
Jaki ogromny piec! Jak szafa! :D
odpowiedz
agadaro  
Data dodania: 2016-01-24 21:43:54
ale nie jest źle zawsze warto trochę podgrzać powietrze już to inaczej
odpowiedz
treterski
Data dodania: 2016-02-11 13:41:14
Witam. Jeśli można wiedzieć to ile piecyk kosztował z tym modułem internetowym? Też się do tego piecyka przymierzamy. Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do agadaro
synta  
Data dodania: 2016-03-19 15:24:30
Piec kosztował ok 10 tys. Moduł dokupiliśmy oddzielnie, koszt ok 450zł. Piec sprawuje się dobrze, ale potrzebuje dobrego pelletu.
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty

droga do obecnego etapu

Blog:  synta
Data dodania: 2016-01-22
wyślij wiadomość

Nie było czasu na wrzucenie zdjęć z przebiegu budowy więc tu zamieszczamy skrót.

Po wykopie od razu trzeba było zalewać ławy a że było mokro to pod ławy wylana jeszcze została warstwa chudego betonu - dla poprawienia nośności budynku. Fundamenty standardowo - bloczki betonowe. podsypka to 18 wywrotek piasku. Niestety wszystko było do wymiany ze względu na wszechobecną glinę. Wokół domu zrobiliśmy drenaż który póki co schodzi do studzienki zbiorczej, z której w okresach deszczowych strzeba często wypompowywać wodę. Docelowo myśleliśmy o studni chłonnej ale ze względu na podłoże pewnie skończy się na wkopaniu dużego zbiornika na wodę - będzie do podlewania latem. Ściany z pustaka ceramicznego porotherm 25cm układanego na standardową zaprawę. Przyjechał ładnie zapakowany, bardzo mało było obitych cegieł. Niestety minusem jest jego obróbka jak np. wykusz, tym bardziej że fachowcy do wycinania odpowiednich kątów używali chyba młotka... Ścianki działowe to siporex 12cm - tu nie było problemów z obróbką ani otworami pod puszki elektryczne i inne instalacje.blog budowlany - mojabudowa.plNa posadzce styropian 15cm i podwójnie folia, na to 6cm betonowej posadzki. Strop grubości 18cm, na nim 6cm styropianu, folia i też 6cm szlichty. Ścianka kolankowa po ociepleniu poddasza i przykręceniu suchych tynków wyszła na wysokości 113cm (podwyższyliśmy w stosunku do oryginalnego projektu). Do zakrycia drewnianej belki idealnie nadał się siporex.blog budowlany - mojabudowa.plKonstrukcja dachowa od razu przygotowana została pod dachówkę betonową. Oparta została na słupach żelbetowych ukrytych w ścianach, dzięki temu w żadnym pokoju nie ma słupa. blog budowlany - mojabudowa.plNa słupach żelbetowych opiera się kratownica podtrzymująca cały dach - która dodatkowo wyznacza obszar strychu.blog budowlany - mojabudowa.plTu widać słup żelbetowy ukryty na złączeniu dwóch ścian a na nim kratownica. Tu przestroga - tynkarze powinni dać dobrą siatkę na tych słupach żeby uniknąć pęknięć na skutek połączenia różnych materiałów czyli siporexu i żelbetu. U nas nie wszędzie dali i wyszły małe pęknięcia, do poprawki przed gipsowaniem ścian.

Na dachu standardowe deskowanie deską calówką i papa termozgrzewalna, tylko grubsza bo te marketowe to rwały się w rękach. Na tym wszystkim spoczęła betonowa dachówka bałtycka Brass - brąz cisar. blog budowlany - mojabudowa.plKolejnym etapem było ocieplenie budynku na zewnątrz i w środku. Na zwnątrz styropian Swisspor 20cm, zwykły biały bez frezu. Powstałe drobne luki fachowcy zapełnili dokładnie pianką (pianki wbrew obawem wcale nie poszło dużo). Kołki standardowo po 2 na arkusz, długoś 26cm bo jednak muszą jakoś się trzymać tej naszej dziurawej cegły. na styropianie system kaparol i dobrze kryjący grunt, który wygląda prawie jak elewacja (widać go na zdjęciach 2 wpisy wcześniej). blog budowlany - mojabudowa.plAha na zdjęciu powyżej widoać problemowe okno na wykuszu, które wyszło za blisko ściany bocznej. Trzeba było uciąć styropian pod skosem, żeby do okna wpadało normalnie światło. Inaczej otwór okienny byłby zbyt wąski. I tak z ociepleniem weszliśmy trochę na ramę okna żeby nie zrobić mostka termicznego. 

Ocieplenie poddasza to 30cm wełny Isover super-mata. warstwami 15cm między krokwie, 10cm na krokwie i jeszcze 5cm pomiędzy profile od suchych tynków. Suche tynki standardowe, proste. Połączone jakąś "amerykańską" taśmą co ma nie pękać prawdopodobnie. Łączenia zaszpachlowane i zostawione na zimę.

projekt łazienki

Blog:  synta
Data dodania: 2016-01-20
wyślij wiadomość

 Projekty łazienek postanowiliśmy zrobić na własną rękę. Objeździliśmy wszystkie sklepy z glazurą w mieście i zdecydowaliśmy się zrobić białą łazienkę z drewnopodobną podłogą. 


W programie nie umieliśmy ustawić oświetlenia, tak żeby oddawało ono realny wygląd łazienki ale przynajmniej widać pomysł. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Nasza łazienka na dole jest długa (1,4mx3,7m) dlatego żeby trochę ją skrócić na końcu postanowiliśmy wstawić prysznic oddzielony ścianką działową. Nie będzie drzwi do kabiny i brodzika. Zastosujemy odpływ liniowy. Ścianka działowa będzie wynosiła 80 cm (mam nadzieję, że tyle wystarczy i woda nie będzie się rozlewać po całej łazience :)).
blog budowlany - mojabudowa.pl

Pod lustrem chcemy ułożyć białą mozaikę kamienną. Na allegro znalzałam kamienie firmy dunin big don. A tak wygląda na żywo:


blog budowlany - mojabudowa.pl

Mozaikę taką trzeba zaimpregnować przed i po położeniu - przunajmniej takie są zalecenia producenta. Po pomalowaniu kamyczki robią się śliskie i błyszczące dzięki czemu będzie można je łatwo czyścić. Niestety widoczne są bardziej wszystkie odbarwienia i nie są już śnieżno białe jak na początku :(


Na ściany chcemy położyć płytki z opoczna, białe błyszczące a na ścianę działową prysznica białe płytki z fakturą:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Została jeszcze podłoga :) Tutaj wstępnie wybraliśmy gres drewnopodobny z nowej gali - oakland brąz. Mam nadzieję, że nie będzie strasznie krzywy.

blog budowlany - mojabudowa.pl


7Komentarze
Data dodania: 2016-01-20 22:16:13
widziałam u koleżanki te płytki biały i biały z fakturą oraz czarny z fakturą. Bardzo delikatny wzorek. Przy dobrym oświetleniu będzie je widać. A w jakim programie robiliście projekt?
odpowiedz
synta  
Data dodania: 2016-01-20 23:01:19
google sketchup :)
odpowiedz
Odpowiedź do adamasiakolek
marcelina
Data dodania: 2016-01-20 22:28:13
No i fajnie :) Jeśli chcielibyście jeszcze bardziej opttcznie skrócić łazienkę, proponuję białą podłogę pod prysznicem. I te półki nad wc zlikwidowałabym ;)
odpowiedz
klanna
Data dodania: 2016-01-21 07:45:16
80 cm na ściankę to może być za mało, my mieliśmy w poprzednim domu 1m i chlapało troszkę, pomyślcie nad drzwiami szklanymi albo zróbcie tak, że w razie problemów żeby łatwo można było zamontować drzwi do prysznica.
odpowiedz
Data dodania: 2016-01-21 08:05:20
My też wybraliśmy płytki Opoczno z kolekcji Geometric Game dekor i płytki podłogowe a z Magic White białe gładkie i tłoczone na ściany -są rewelacyjne. Jeśli chodzi o ściankę prysznicową to faktycznie może być nieco za krótka i dobrze byłoby to tak zrobić aby potem ewentualnie dało się zamontować drzwi szklane. W naszej łazience też zrezygnowaliśmy z kabin szklanych ze względów praktycznych -będzie łatwiej czyścić:) Nasz prysznic ma wymiar 190cm dł/100cm szer i ścianka działowa jest na ok 110 cm, zakończona pod lekkim skosem żeby ograniczyć możliwość chlapania na łazienkę. Mamy nadzieję że ten układ zda egzamin.
odpowiedz
synta  
Data dodania: 2016-01-21 11:44:18
Dziękuję za wskazówki, w takim razie będziemy musieli zastanowić się nad szerokością ścianki prysznica. Obawiam się, że jeśli damy 1m to 40 cm na przejście będzie trochę za wąsko. Drzwi szklanych nie chciałam, właśnie ze względów praktycznych - już widzę ile czasu trzeba będzie spędzić nad ich czyszczeniem. Eh...
odpowiedz
Data dodania: 2016-01-21 18:49:46
Czekamy na realizację! :)
odpowiedz

Aktualny etap budowy

Blog:  synta
Data dodania: 2016-01-02
wyślij wiadomość


A tak prezentował się nasz dom latem. 

Dachówka braas brąz, drzwi barański (kolor siena noce), okna petecki (kolor siena noce), brama garażowa wiśniowski (kolor siena noce).

blog budowlany - mojabudowa.pl


blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

6Komentarze
Data dodania: 2016-01-02 16:28:11
piękny dom!
odpowiedz
ammater
Data dodania: 2016-01-02 19:14:20
bardzo ładne połączenie kolorystyczne;)
odpowiedz
agadaro  
Data dodania: 2016-01-02 20:28:00
o jakie piękne marzenie, elewacja super!!!
odpowiedz
Data dodania: 2016-01-06 12:30:46
Cy można prosić coś więcej na temat okien też myślimy o peteckim jaki profil wybraliście? Jesteście zadowoleni z takiego wyboru?
odpowiedz
synta  
Data dodania: 2016-01-08 10:15:47
Wybraliśmy profil PETECKI EXCELLENT CLASS 82 MD (Bruegmann bluEvolution 82MD) z okuciem ROTO NT. Pakiet 3-szybowy. Okien trochę mamy, zwłaszcza z tyłu domu więc więcej znaczą niż rodzaj cegły i ocieplenie na ścianie. Problemów nie mieliśmy. Po kilku miesiącach (po mokrych pracach) od założenia skrzydła balkonowe trzeba było wyregulować ale powtórna regulacja jest wliczona w cenę okien.
odpowiedz
Odpowiedź do asiairafal
paella
Data dodania: 2017-02-20 22:45:44
przepiękna elewacja ! brawo!! jak wysokie są drzwi wejściowe ? bo my mamy w projekcie 220 - i zastanawiam się czy będzie problem z zakupieniem takich...
odpowiedz
synta
ranga - mojabudowa.pl sympatyk
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 9135
Komentarzy: 33
Obserwują: 9
On-line: 9
Wpisów: 8 Galeria zdjęć: 20
Projekt NA PODSTAWIE PROJEKTU: DOM W NEKTARYNKACH 2
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Białystok
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2016 luty
2016 styczeń
2014 lipiec

OBECNIE NA BLOGU
3 niezalogowanych użytkowników
Inne blogi dla projektu NA PODSTAWIE PROJEKTU: DOM W NEKTARYNKACH 2:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 436
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 409
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 137
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 113
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń